Ford Używane z nową energią

07.07.2022

Pierwszy w Polsce salon dedykowany dla samochodów używanych –  Ford Używane w Mysłowicach oficjalnie otwarty! Wstęgę uroczyście przecięli (na zdjęciu kolejno od prawej): Prezes Ford Mirai Auto –  Sławomir Tkacz, Prezydent Mysłowic –  Dariusz Wójtowicz, Kierownik Działu Rozwoju Sieci Ford Polska –  Pan Jacek Matlacz oraz Kierownik Programu Ford Używane – Pan Maciej Rajewski.

Firma Ford Polska zrewitalizowała swój program sprzedaży samochodów używanych pod szyldem Ford Używane, stawiając nacisk na jakość pojazdów oraz najwyższy poziom usług. Pierwszy salon marki po zmianach otwarto właśnie w Mysłowicach.

Czym jest program Ford Używane?

Ford Używane to program sprzedaży wyselekcjonowanych i rzetelnie sprawdzonych samochodów używanych, który ma na celu zaspokojenie potrzeb klientów nie tylko w momencie zakupu pojazdu używanego, ale także już po nim. Dzięki zakupowi auta z programu Ford Używane, w którym udział bierze 54 dilerów, klienci otrzymują spokój ducha, że kupują pojazd, którego jakość jest certyfikowana logiem błękitnego owalu.

Sam certyfikat nie jest jednak tylko zobowiązaniem producenta, ale także gwarancją jakości. Z programu odrzucane są bowiem samochody, które nie spełniają bardzo wysokich standardów oceny pojazdu. Samochody nie mogą mieć widocznych wad lakierniczych, nieodpowiednio spasowanych elementów, braków w wyposażeniu, nadmiernego zużycia czy jakichkolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu wielu mechanizmów. Są to auta pochodzące ze znanych i bezpiecznych źródeł np. pozostawione w rozliczeniu, poleasingowe, ekspozycyjne.

W programie można nabyć samochody Forda, które zostały starannie wybrane i sprawdzone. Roczna liczba transakcji prognozowana jest na 7 500 aut, a w stałej ofercie będzie jednocześnie znajdować się około 800 wyselekcjonowanych pojazdów.

Budynek Salonu Forda Mirai w Mysłowicach

– W dobie wyzwań związanych z dostępnością nowych samochodów, nabycie pewnego auta używanego od autoryzowanego dilera marki, staje się rozsądną, a czasami nawet jedyną alternatywą zakupu. Program Ford Używane jest odpowiedzią na takie zapotrzebowanie rynku, a obecna sytuacja geopolityczna dodatkowo wzmacnia sens istnienia profesjonalnych programów sprzedaży samochodów używanych. Klienci zainteresowani zakupem auta używanego są tacy sami jak ci, którzy kupują nowy samochód i mają takie same potrzeby. Oczekują wysokiego poziomu obsługi połączonego z wyselekcjonowanym towarem – powiedział Rafał Piekarski, dyrektor pionu samochodów używanych w Mirai Motors, który otworzył pierwszy punkt w ramach odnowionego programu Ford Używane.

Jakie są główne korzyści programu?

W programie znajdują się samochody marki Ford, które mają maksymalnie osiem lat i 150 tysięcy kilometrów przebiegu. Wszystkie z nich są bezwypadkowe i przeszły kompletną, 150-punktową kontrolę. Obejmuje ona także historię serwisową, a po jej zakończeniu wydawany jest protokół kontrolny, który jest podstawą wydania Certyfikatu Jakości. Samochody nie mają więc żadnych ukrytych wad, za to są sprzedawane z potwierdzoną historią serwisową i udokumentowanym przebiegiem.

Samochody w salonie Forda Mirai w Mysłowicach

Co niezwykle ważne, wszystkie pojazdy są sprzedawane z 12-miesięczną bezpłatną gwarancją bez limitu kilometrów, którą można przedłużać aż do siedmiu lat. Dodatkowo każdy pojazd otrzymuje 12-miesięczny pakiet assistance. Klienci nigdy nie kupują więc „kota w worku”, a dodatkowo są zabezpieczeni zupełnie niespotykaną na rynku samochodów używanych gwarancją. Celem jest uzyskanie poziomu aż 97% uczestników programu Ford Używane, którzy poleciliby go swojej rodzinie i znajomym.

Obecnie w programie znajdują się tylko pojazdy marki Ford, jednak od października 2022 r. zostanie on rozszerzony o samochody wszystkich marek.

Dlaczego Ford Używane?

Modernizacja programu Ford Używane ma na celu uzyskanie 100-procentowego zadowolenia z zakupu i zbudowanie wieloletniej relacji z klientem opartej na zaufaniu i uczciwości. W tym celu wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni w Akademii Forda, aby móc wspierać klientów w podejmowaniu najkorzystniejszych dla nich decyzji.

Dodatkowo pracownicy Forda zapewniają kompleksową obsługę, aby wszystkie formalności mogły odbyć się w jednym miejscu z jak największymi korzyściami – finansowymi i czasowymi – dla klienta. Oferta obejmuje m.in. dogodne finansowanie samochodu, możliwość zakupu przedłużonych pakietów gwarancyjnych, ubezpieczenie, usługi serwisowe oraz bezgotówkowe przyjęcie lub odkup pojazdu klienta w rozliczeniu.

Pierwszym punktem odnowionego programu Ford Używane jest Mirai Motors w Mysłowicach, który jest swoistą wizytówką zmian zachodzących w programie. Na miejscu znajduje się 70 starannie wyselekcjonowanych pojazdów, a oględziny mogą odbywać się pod zadaszoną częścią salonu, co jest dodatkową zaletą w okresie zimowym oraz podczas deszczu. Pomocą służy zespół specjalistów, który pomoże wybrać wymarzony samochód w przyjaznej atmosferze. Diler współpracuje z największymi bankami i firmami leasingowymi, dzięki czemu może przedstawić korzystne dla klientów oferty od 0% opłaty wstępnej.

– Poprzez aktywny udział i chęć rozwoju programu Ford Używane, chcemy pokazać, że nawet jeżeli posiada się własny program sprzedaży samochodów używanych, można wymiernie skorzystać z udziału w programie importerskim. Czasami pojedynczy diler, nawet jeżeli jest to duża grupa dilerska, nie jest w stanie wynegocjować dla swoich klientów tak atrakcyjnych warunków dla produktów około sprzedażowych, nie jest w stanie stworzyć narzędzi wspierających zarządzanie i funkcjonowanie działu samochodów używanych. Takie korzyści można osiągnąć właśnie w wyniku aktywnego udziału w tego typu programach importerów, którym jest Ford Używane – dodał Rafał Piekarski.Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Pokaż najnowsze promocje Mirai Auto
Pokaż najnowsze promocje Mirai Auto

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Mirai AutoOpinie