"Gaz do dechy" – Ford publikuje cennik nowego Rangera w wersjach Wildtrak i Limited

11.04.2023

Ford przedstawia europejskim klientom najbardziej przemyślaną, dysponującą największymi możliwościami i najbardziej wszechstronną generację w historii modelu Ranger.

 • Ford przedstawił ceny najpopularniejszych wersji nowego Rangera – najlepiej sprzedającego się pick-upa w Europie1
 • Nowy Ranger to starannie przemyślana, najsprawniejsza i najbardziej wszechstronna generacja w historii modelu, o śmiałej stylistyce, z najnowocześniejszymi systemami łączności i rozwiązaniami technicznymi oraz nowymi układami napędowymi, a wśród nich 3,0-litrowym silnikiem wysokoprężnym V6 firmy Ford2
 • Prestiżowe modele Wildtrak i Limited trafią do właścicieli na początku 2023 r. Oba pojawią się w europejskich salonach po bogato wyposażonym, wyczynowym Rangerze Raptor.

Wprowadzenie na rynek popularnych wersji Wildtrak i Limited oznacza start sprzedaży najlepiej sprzedających się odmian Rangera i następuje po premierze opracowanego przez Ford Performance nowego Rangera Raptora, który stanowi topowy model w linii Rangerów.

Front Forda Ranger

Ford zaprojektował nowego Rangera od podstaw, aby pomóc klientom pracować efektywniej i mądrzej. Wyróżnia się odważną stylistyką nadwozia, układami napędowymi korzystającymi z najnowszych rozwiązań technicznych, między innymi 3,0-litrowego silnika wysokoprężnego V6 firmy Ford, zmodernizowanego podwozia i zawieszenia, powiększonej przestrzeni ładunkowej oraz nowoczesnego wnętrza, w którym kierowcę wspierają zaawansowane systemy asystujące i łączności.

Ceny wysokiej klasy Rangera Wildtrak rozpoczynają się od 209 600 zł netto, a ceny bogato wyposażonej wersji Limited rozpoczynają się od 201 950 zł netto. Oba modele oferowane są w wersji nadwozia Double Cab, a dostawy do klientów rozpoczęły się na początku 2023 roku.

„Ranger stał się w Europie ikoną dla nowego pokolenia klientów, którzy z przekonaniem twierdzą, że to 'The pickup' („gaz do dechy”)” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny, Ford Pro w Europie. „Ranger był już niezastąpionym pickupem w Europie, ale wykorzystaliśmy nasze globalne doświadczenie w dostarczaniu cenionych ciężarówek klientom na całym świecie, aby opracować i wprowadzić do tego atrakcyjnego modelu kompletnie nowy potencjał”.

Najpopularniejsza wersja Wildtrak

Wersje Wildtrak stanowiły 60 procent sprzedaży Forda Rangera poprzedniej generacji, co świadczy o popycie na pickupy w specyfikacjach oferujących wyższy komfort i bardziej wszechstronnych, które mogą służyć klientom nie tylko jako narzędzia pracy, ale także podczas spędzania wolnego czasu.

Ford Ranger

Nowy Ranger Wildtrak oferuje wyjątkowe parametry robocze za sprawą 3,0-litrowego turbodoładowanego silnika diesla V6 firmy Ford,2 oferowanego po raz pierwszy w gamie napędów Rangera. Układ napędowy, generujący moc 240 KM i moment obrotowy 600 Nm, współpracujący z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów, pozwala na holowanie przyczepy o masie do 3500 kg.3

Znakomity balans między mocą i zużyciem paliwa4 zapewniają również sprawdzone 2,0-litrowe silniki wysokoprężne Forda EcoBlue. Zarówno Ranger Limited, jak i Ranger Wildtrak, mogą być wyposażone w jednostkę 2,0‑litrową EcoBlue Bi-Turbo Forda o mocy 205 KM z 10-biegową skrzynią automatyczną. Dla bazowych wersji wyposażenia XL i XLT dostępny jest również 2,0-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue o mocy 170 KM z sześciobiegową skrzynią manualną lub sześciobiegową skrzynią automatyczną. 

Nowy Ranger w standardzie oferuje zaawansowane systemy, dzięki którym jazda daje więcej radości, jest bardziej relaksująca i intuicyjna, a ponadto wzrosła dzielność terenowa modelu.

Tryby jazdy

Sześć wybieranych trybów jazdy5 jest uzupełnieniem układu jezdnego, który został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu kątów natarcia, uzyskaniu maksymalnego wykrzyżowania i skoku koła w trudnych warunkach terenowych. Tryby Normal, Eco, Slippery (śliska nawierzchnia), Mud/Ruts (błoto/koleiny), Sand (piasek) i – w przypadku automatycznych skrzyń biegów – Tow Haul (tryb holowania) dostosowują niezbędne parametry, w tym dystrybucję mocy, kontrolę trakcji, elektroniczną kontrolę stabilności i charakterystykę przełożeń, aby podnieść efektywność w różnych scenariuszach jazdy.

Ford Ranger - profil

Wymagający klienci pragnący podnieść terenowe możliwości samochodu, mają do wyboru dwa systemy napędu na cztery koła – z elektronicznym załączaniem obu osi w trakcie jazdy lub nowy, zaawansowany system stałego napędu na cztery koła z trybem „ustaw i zapomnij”, który jest standardem w Rangerach Wildtrak wyposażonych w silnik wysokoprężny V6 o pojemności 3,0 l.

Centrum dowodzenia

Kierowcy mogą monitorować wiele funkcji pojazdu i zmieniać parametry za pomocą największego w klasie 12,4-calowego cyfrowego zestawu zegarów, oraz 12-calowego centralnego wyświetlacza dotykowego, który obsługuje również zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy Forda SYNC 4A®.6

Zaawansowane systemy wspomagające kierowcę obejmują m.in. układ aktywnego wspomagania hamowania5, system utrzymania auta na pasie ruchu5, automatycznego hamowania podczas cofania5. Ponadto pierwszy raz dostępne w tym segmencie jest również system monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach, który obejmuje również holowaną przyczepę oraz posiada funkcję ostrzegania o pojazdach nadjeżdżających z lewej lub prawej strony podczas wyjazdu tyłem z prostopadłego miejsca parkingowego5.

Korzystając z aplikacji FordPass na smartfony, właściciele i menadżerowie flot7 mogą zdalnie wyświetlać w czasie rzeczywistym alerty dotyczące statusu pojazdu, można również sterować wieloma systemami, w tym pierwszym w segmencie systemem strefowego oświetlenia zewnętrznego Rangera, który może selektywnie oświetlać otoczenie pickupa – to idealne rozwiązanie podczas biwakowania lub pakowania sprzętu w miejscu pracy.

Wnętrze Forda Ranger

Zewnętrzne wyposażenie Rangera Wildtrak obejmuje montowane w standardzie relingi dachowe ułatwiające przewożenie ładunków, a także stalowe płyty ochronne chroniące silnik i skrzynię rozdzielczą, przydatne podczas przepraw w terenie. W bogatym wnętrzu Wildtraka znajdziemy skórzane fotele z plisowanymi akcentami, podgrzewaną sportową kierownicę z kontrastowymi szwami, nastrojowe oświetlenie oraz podsufitkę w kolorze Ebony.

Dla nabywców Wildtraka, poza lakierami Agate Black Metallic, Blue Lightning, Carbonised Grey, Diffused Silver, Frozen White, Lucid Red, Arctic White i Moondust Silver, dostępnymi zarówno dla wersji Wildtrak, jak i Limited, przygotowano także dostępną wyłącznie dla tej linii Rangerów opcję lakieru nadwozia Cyber Orange.

Ranger Limited może pochwalić się również bogatym wyposażeniem standardowym, obejmującym podgrzewaną kierownicę obszytą materiałem Sensico™ opracowanym przez Forda, skórzane fotele Soho z przetłoczeniami w stylu Apex oraz konsolę pokrytą miękkim winylem.

Ładowanie Forda Ranger

# # #
1 Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja, Szwajcaria i Turcja.
2 Zgodnie z oficjalnymi danymi homologacyjnymi, Ford Ranger z 3.0-litrowym silnikiem benzynowym V6 i z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów uzyskuje emisję CO2 wynoszącą 262-273 g/km (WLTP) i osiąga zużycie paliwa 10,0-10,4 l/100 km (WLTP).
3 Maksymalna zdolność holowania zależy od liczby przewożonych pasażerów, obciążenia w przestrzeni bagażowej, a także od zamontowanych akcesoriów i konfiguracji pojazdu.
4 Zgodnie z oficjalnymi danymi homologacyjnymi, Ford Ranger z 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue 170 KM i 6-biegową manualną skrzynią biegów uzyskuje emisję CO2 wynoszącą 215-243 g/km (WLTP) i osiąga zużycie paliwa 8,2-9,3 l/100 km (WLTP).
Zgodnie z oficjalnymi danymi homologacyjnymi, Ford Ranger z 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue 170 KM i sześciostopniową automatyczną skrzynią biegów uzyskuje emisję CO2 wynoszącą 223-247 g/km (WLTP) i osiąga zużycie paliwa 8,5-9,4 l/100 km (WLTP).
Zgodnie z oficjalnymi danymi homologacyjnymi, Ford Ranger z 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue 170 KM i dziesięciostopniową automatyczną skrzynią biegów uzyskuje emisję CO2 wynoszącą 226-247 g/km (WLTP) i osiąga zużycie paliwa 8,6-9,4 l/100 km (WLTP).
Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi zawartymi w rozporządzeniach europejskich (WE) 715/2007 i (UE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.
5 Systemy asystenckie wspomagania są uzupełnieniem uwagi kierowcy ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania przez niego pojazdu. Mimo ich wsparcia należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje i ograniczenia zamieszczono w instrukcji obsługi.
6 Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. W miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre funkcje mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie systemy są kompatybilne ze wszystkimi telefonami
7 Dostępna do pobrania jest aplikacja FordPass, kompatybilna z wybranymi systemami operacyjnymi smartfonów. Transfer wiadomości i danych może być obciążony dodatkowymi opłatami.Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Pokaż najnowsze promocje Mirai Auto
Pokaż najnowsze promocje Mirai Auto

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Mirai AutoOpinie